Mezoterapia igłowa - jak długo się utrzymuje? Kiedy widać efekt?

30 października, 2022

Mezoterapia igłowa – jak długo się utrzymuje? Kiedy widać efekt?

Styl naszego życia – to co, kiedy i jak jemy, czy jesteśmy aktywni fizycznie, czy poświęcamy odpowiednią ilość czasu na sen i odpoczynek, wreszcie czy stosujemy właściwą pielęgnację swojej skóry – to i wiele innych czynników ma realny wpływ na nasze zdrowie, kondycję oraz wygląd.  Wszystkie zaniedbania w tym zakresie stają się widoczne na naszej twarzy i ciele, przy czym nie małą garść do tego wszystkiego dokłada upływający czas.
Na pomoc skórze odwodnionej, zmęczonej, poszarzałej, pozbawionej blasku, na której pojawiają się zmarszczki i przebarwienia, przychodzi mezoterapia igłowa. To zabieg, które przynosi wyśmienite rezultaty i stanowi prawdziwy must have wszystkich, którzy chcą zadbać o swój wygląd i komfort życia. Tym bardziej, że mezoterpia igłowa to także skuteczny sposób na usunięcie nadmiaru tłuszczu z najbardziej uciążliwych miejsc, jak również remedium na nadmierne wypadanie włosów.

 

Mezoterapia igłowa Katowice to bardzo uniwersalna technika, w oparciu o którą przeprowadzanych jest wiele terapii, mających na celu redukcję bądź niwelację niemal każdego problemu skórnego. Lekarz specjalista, po przeprowadzaniu wstępnego wywiadu, zapoznaniu ze stanem skóry, poznaniu oczekiwań Pacjenta, określa indywidualny plan terapii.  Zabieg polega na iniekcji pojedynczą, cienką igłą i wstrzyknięciu w powierzchowne warstwy skóry preparatu, ściśle dobranego – zarówno pod względem składu, jak i objętości – do konkretnego problemu, z którym zgłasza się Pacjent.

W mezoterapii igłowej stosuje się przede wszystkim zastrzyki z witamin, minerałów, kwasu hialuronowego, enzymów, hormonów, ekstraktów ziołowych oraz innych substancji i ich rozmaitych kombinacji, tworzących prawdziwe koktajle odżywcze dla skóry. Dzięki temu, że składniki aktywne wprowadzane są bezpośrednio w skórę i trafiają we właściwe miejsce, wykazują dużą skuteczność, doskonale radząc sobie nawet w przypadku zaawansowanych zmian.

Mezoterapię igłową przeprowadzać można na różnych obszarach ciała – twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, ramionach oraz skórze głowy. Pojedynczy zabieg trwa około 30-60 minut i jest niemal bezbolesny, natomiast w przypadku szczególnie wrażliwych osób można dodatkowo zastosować znieczulenie miejscowe.

 

Kiedy spodziewać się efektów mezoterapii igłowej?

Mezoterapię igłową przeprowadza się w seriach, przy czym jak już wcześniej wspomnieliśmy, dokładną ilość potrzebnych zabiegów oraz wszelkie szczegóły  ich przebiegu określa specjalista, po dokładnym zapoznaniu się z konkretnym problemem skórnym.

Wiele Pacjentek, które myślą o tego rodzaju zabiegach, zastanawia się mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Pierwsze efekty mezoterapii igłowej twarzy widoczne są niemal natychmiast, zaraz po ustąpieniu niewielkich zmian powstałych na skutek iniekcji, takich jak zaczerwienienie i obrzęk. Skóra staje się jędrniejsza, gładsza, nawilżona, wygląda na promienną i odżywioną. Na pierwsze efekty nieco dłużej trzeba poczekać w przypadku mezoterapii igłowej skóry głowy oraz podczas zabiegów mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, choć oczywiście stopniowo widać efekty oba tych zabiegów.

Najlepsze rezultaty mezoterapii widoczne będą po upływie około 4 tygodni od zabiegu, jednak dzięki temu, że cała terapia jest to cały proces odbudowy skóry, to też dłużej można cieszyć się później jej efektami.

 

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa – ile się utrzymuje – to także ważne pytanie, które zadają Klientki.

Efekty mezoterapii igłowej mogą być naprawdę spektakularne i co ważne, można cieszyć się nimi przez długi czas. Co prawda nie jest możliwe szczegółowe określenie tego czasu, bowiem zależy to od różnych czynników, jak na przykład sposobu pielęgnacji skóry czy odpowiedniej diety, natomiast przyjmuje się, iż pełne, optymalne efekty mezoterapii igłowej utrzymują się przez okres 3-6 miesięcy od momentu zakończenia serii zabiegów. Ponadto pozytywne zmiany, będące następstwem działania zabiegów, widoczne są nawet po roku, a niekiedy utrzymują się nawet do 1,5 roku.

 

Mezoterapia igłowa –z jaką częstotliwością korzystać z zabiegu?

Mezoterapia igłowa – jak często powtarzać, to kolejne częste pytanie wśród osób pragnących poprawić kondycję swojej skóry.

Tutaj także nie jest możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi, natomiast najczęściej rekomenduje się wykonanie serii 6 zabiegów, w odstępach 14-21 dni. Taki sposób pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów kuracji. Dodatkowo, by efekty te widoczne były jak najdłużej, warto raz na pół roku wykonać tzw. zabieg przypominający.

 

Poprawiające stan skóry rezultaty, mała inwazyjność i bezbolesność zabiegów, długo utrzymujące się efekty, bezpieczeństwo i możliwość personalizacji terapii – wszystko to sprawia, że mezoterapia igłowa słusznie uważana jest za jeden z najlepszych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej.

Decydując się na to rozwiązanie, należy pamiętać o tym, by korzystać z usług doświadczonych lekarzy specjalistów, którzy sprawią, że cała kuracja zakończy się sukcesem, przynosząc pełne zadowolenie obu stron.